Vinohradský pivovar 6.9.

Jak už jsme si pomalu zvykli, tak i první záříjovou středu ohlásí polední sirény, zřetelně slyšitelné po celé Praze, večerní koncert ze série „Brewin’ To The Music” ve Vinohradském pivovaru. 

A tedy doražte na Magnum Jazz Bigband. Dvacetičlenná kapela mužů, žen a jiných překrásných stvoření (např. trombonistů) vám přinese opět nevšední zážitek a to i ve všední den.

Plně vyzbrojený pěti saxofony, čtyřmi trombony a čtyřmi trumpetami, kterým kryje záda nabitá rytmika, podporovaná kompletní baterií bicích, spustí v devět večer SELČ Magnum Jazz Bigband kadenci přesně mířených synkop (pro znalce: tra-ta-tla). A každá z nich , doufejme, najde svůj cíl. Raketový nástup smrtícího saxofonového sóla vystřídá pomalá balada, která se v ostrém kontrastu reflektorů rozpustí jako tmavá čokoláda na chladném těle vanilkové zmrzliny za slunečného odpoledne v Bronxu. Nečekaná staccatová dávka ostrých trumpetových tónů v zápětí pronikne spánkovou kostí a načechrá šedou kůru mozkovou každému, koho ještě nesmetla tlaková vlna trombonových glissand mířících z první na sedmou polohu a někdy i dále.

Upozornění: nejedná se o žádné cvičení, ani planý poplach. Kapela při svých vystoupeních zásadně nepoužívá slepou munici.

Vstupné dobrovolné! 🙂

FB událost najdete zde

Stránky Vinohradského pivovaru zde